Zaproszenie na VIII edycję Przedsionka Raju

Szanowni Państwo,

Dźwięki skrzypiec, wiolonczeli, klawesynu czy altówki rozbrzmiewające w pięknych, lecz małych kościołach… Anielska muzyka dawna docierająca do najmniejszych miejscowości… Absolwenci i studenci prestiżowych konserwatoriów, wirtuozi instrumentów, którzy grają dla lokalnej społeczności…

To nie utopijna wizja koncertów, ale muzyczny projekt, który w naszym regionie odbędzie się już po raz ósmy! Tak właśnie wygląda cykl Przedsionek Raju. W Lubuskiem pokazujemy, że koncerty muzyki dawnej nie muszą być zarezerwowane dla sal, amfiteatrów czy teatrów operowych. Bo w Lubuskiem potrafimy sięgać tam, gdzie nikt się nie odważy.

Tegoroczna edycja Przedsionka rozpoczyna się już w czerwcu, by ostatecznie finiszować przed niepowtarzalnym festiwalem Muzyka w Raju, który tradycyjnie zagości w murach paradyskiego opactwa, a wcześniej, po raz pierwszy, w Żaganiu, Świdnicy k. Zielonej Góry oraz w Gorzowie Wlkp.

Zapraszam na 20-dniową, muzyczną podróż przez wieki, która odbędzie się na Ziemi Lubuskiej. Zapraszam na wspólne przeżywanie artystycznych momentów, na stworzenie niepowtarzalnego klimatu i spotkania z kulturą najwyższego poziomu.

Bądźmy razem podczas Przedsionka Raju!

Elżbieta Anna Polak
Marszałek Województwa Lubuskiego